21 marca (poniedziałek) będziemy witać wiosnę.
W tym dniu prosimy, aby w miarę możliwości dzieci miały na sobie ubranie z elementami zielonego.
21 marca (poniedziałek) będziemy witać wiosnę.
W tym dniu prosimy, aby w miarę możliwości dzieci miały na sobie ubranie z elementami zielonego.
Kolejny rok, wraz z kapucyńskimi misjonarzami, zapraszamy do otwarcia się na potrzeby biedniejszych od nas.
Już w najbliższy poniedziałek i wtorek słodki kiermasz dla wszystkich - dwa punkty na parterze i pietrze, obsługiwane przez wolontariuszy, będą w czasie przerw sprzedawały słodkie wypieki. Uzyskane pieniądze przekażemy na pomoc mieszkańcom Afryki.
REKRUTACJA 2022/2023
Rekrutacja do przedszkola rozpocznie się 17 lutego 2022 r. od godziny 12.00 i będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego Nabór PCSS do 2 marca..
Rodzice dzieci , którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola od 1 września 2023 wypełniają WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA od 17 lutego od godziny 12.00 do 1 marca do godziny 20.00. Nabór prowadzony jest z wykorzystaniem systemu elektronicznego Nabór PCSS.
Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola należy złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru w wersji papierowej (podpisany) wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów w terminie od 17 LUTEGO DO 2 MARCA 2022 (DO GODZ. 15:00).
WSZYSTKIE OSWIADCZENIA ZANAJDUJĄ SIĘ POD LINKIEM:
https://nabor.pcss.pl/sedziszowmalopolski/przedszkole/Info/102354
HARMONOGRAM REKRUTACJI
Zarzadzenie_Nr_11_2022_Burmistrza_Sedziszowa_Malopolskiego_z_dnia_26_stycznia_2022_r._(1).pdf
Smok okrutny
pod wawelskim zamkiem siedzi...
W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. A wszystko za sprawą starszaków, które pod kierunkiem swojej wychowawczyni przygotowały dla maluszków wspaniałą niespodziankę. I jak na niespodziankę przystało, całe przedsięwzięcie od początku owiane było wielką tajemnicą i dopiero w dniu premiery maluszki dowiedziały się, na jaką sztukę zostały zaproszone.
Tym razem dzieci z grupy starszej mogły pochwalić się swoim kunsztem aktorskim prezentując legendę „O Smoku Wawelskim”. Przedstawienie zostało przygotowane na podstawie legendy krakowskiej, opowiadającej o Szewczyku Skubie, który swoją mądrością i sprytem pokonał groźnego Smoka Wawelskiego. Każda z postaci zagrana przez znakomitych aktorów została przedstawiona wyjątkowo i oryginalnie. Musimy się pochwalić, że nasze przedszkolaki maja wspaniały talenty aktorski, którego najlepszym dowodem jest to, że w kolejnym dniu spektaklu z powodu absencji głównych aktów, dzieciaki musiały wcielać się w rolę swoich nieobecnych kolegów. Trzeba przyznać, że w przydzielonych na ostatnią chwilę rolach poradzili sobie znakomicie. Doskonałą grę starszaków uzupełniły świetnie dobrane stroje i rekwizyty oraz wspaniała bajkowa scenografia. Maluszki z zapartym tchem i ogromnym zachwytem obejrzały spektakl. Gromkie brawa były podziękowaniem za wielotygodniową pracę. Starszaki naprawdę dzielnie się spisały i przepięknie zaprezentowały. Wielkie brawa!!!
Realizacja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała".
Zadanie projektowe nr 53 - „Tydzień Legend i Baśni Polskich” – inscenizacja legendy "O Smoku Wawelskim"
Już 14 lutego o godz. 10:00 rusza rejestracja na nowy, letni semestr 2022 Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowanego przez Fundacje Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat. Zapisy prowadzone są na Rzeszów (osoby z całego woj. podkarpackiego), Mielec (osoby z powiatu mieleckiego), Dębice (osoby z powiatu dębickiego), Jasło (osoby z gminy i miasta Jasło oraz gminy Skołyszyn) oraz Ustrzyki Dolne (osoby z gminy Ustrzyki Dolne).
Zapisy prowadzone są online, rozpoczną się 14 lutego o godzinie 10.00 i potrwają do 21 lutego (włącznie).
Szczegóły projektu: https://dolinawiedzy.pl/dut/uczelnia/rejestracja/
10 lutego 1962 r. zmarł Władysław Broniewski - Patron Szkoły Podstawowej nr 4 w Sędziszowie Małopolskim.
Urodził się w Płocku 17 grudnia 1897r. jako najmłodsze dziecko Antoniego i Zofii
z Lubowidzkich - inteligenckiej rodziny szlacheckiej.
Już w wieku 17 lat /był uczniem 7 klasy/ wstapił do Legionów Polskich, kultywując
w ten sposób rodzinne tradycje patriotyczne. W szeregach 1 pułku piechoty Legionów, w stopniu podporucznika, wziął też udział w wojnie polsko - bolszewickiej. Za zasługi wojenne otrzymał
Srebrny Krzyż Orderu Wojskowego Virtuti Militari
i czterokrotnie Krzyż Walecznych.
Z jego nazwiskiem kojarzyć trzeba słowo POETA.
Oprócz wierszy podejmujących tematykę polityczną twórczość Broniewskiego obejmuje poruszającą lirykę osobistą i treny, wyrastające z rodzinnych tragedii – śmierci żony Marii, (więźniarka Oświęcimia, zm. 1947) i ukochanej córki (Joanna Broniewska-Kozicka, często nazywana Anką).
Kolejna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) odbywa się we wtorek 8 lutego 2022 r. Tegoroczne hasło akcji to „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
O czym warto pamiętać mówi plakat w załączniku:
plakat-razem_w_sieci_z_plikiem_i_folderem_(wersja_do_druku)(1).pdf
Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023
Szanowni Rodzice !
Informujemy, że 17 lutego rozpoczyna się rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sędziszowie Małopolskim.
Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego z dnia 17 lutego 2022r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2022/2023 do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sędziszów Małopolski:
Od 17 lutego do 1 marca 2022 r. (do godziny 15:00) Rodzice dzieci realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej składają zgłoszenia o kontynuację edukacji w klasie I tej szkoły – dotyczy wyłącznie dzieci, dla których dana szkoła jest szkołą obwodową.
W celu zapisania dziecka do szkoły obwodowej Rodzice wypełniają i składają do dyrektora „zgłoszenie do szkoły obwodowej”. Wniosek należy wypełnić elektronicznie logując się na stronie https://nabor.pcss.pl/sedziszowmalopolski/szkolapodstawowa/Info/83661– wypełniają w systemie informatycznym zgłoszenie o przyjęcie dziecka, drukują go i po podpisaniu składają w szkole obwodowej – samo wypełnienie zgłoszenia w Internecie nie wystarcza!
Rekrutację kandydatów spoza obwodu prowadzi się na wolne miejsca na „wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej” Rodziców złożony do dyrektora najbardziej preferowanej szkoły (wpisanej we wniosku na I miejscu) tzw. szkoły pierwszego wyboru. Rodzice mogą wskazać na wniosku maksymalnie trzy szkoły.
W celu zapisania dziecka do szkoły spoza obwodu rodzice wypełniają i składają do dyrektora „wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej” wraz z kompletem załączników potwierdzających spełnianie kryteriów. Zgłoszenie należy wypełnić elektronicznie: na stronie https://nabor.pcss.pl/sedziszowmalopolski/szkolapodstawowa/Info/83661– wypełniają w systemie informatycznym wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej, drukują go i po podpisaniu składają u dyrektora szkoły pierwszego wyboru – samo wypełnienie wniosku w Internecie nie wystarcza!
Szczegółowy harmonogram rekrutacji poniżej:
Rekrutacja odbywa się w systemie elektronicznym dostępnym pod adresem:
Rodzice dzieci UCZĘSZCZAJĄCYCH DO NASZEGO PRZEDSZKOLA wypełniają w terminie od 7 do 11 lutego (do godz. 15.00) DEKLARACJĘ O KONTYNUOWANIU.
INFORMATOR DOTYCZĄCY WYPEŁNIANIA DEKLARACJI I WNIOSKÓW NA ROK SZKOLNY 2022/20223
1. WPISZ W WYSZUKIWARCE ADRES STRONY: https://nabor.pcss.pl/sedziszowmalopolski/przedszkole
2. WYBIERZ NAZWĘ PRZEDSZKOLA DO KTÓREGO W TYM ROKU UCZĘSZCZA TWOJE DZIECKO
3. Z GÓRNEGO PASKA WYBIERZ ZAKŁADKĘ: „WYPEŁNIJ PODANIE"
4. WYBIERZ OPCJE: „WYPEŁNIJ PODANIE” I POSTĘPUJ ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ W SYSTEMIE (UZUPEŁNIJ DANE DZIECKA, TYP, ZAKOŃCZ
5. PO NACIŚNIĘCIU PRZYCISKU „ZAPISZ” DANE ZOSTANĄ ZAPISANE W SYSTEMIE. ZOSTANIE NASTĘPNIE WYGENEROWANY DOKUMENT W FORMACIE PDF, KTÓRY NALEŻY POBRAĆ Z SYSTEMU, WYDRUKOWAĆ, PODPISAĆ I ZŁOŻYĆ W PLACÓWCE
6. SYSTEM AUTOMATYCZNIE GENERUJE IDENTYFIKATOR I HASŁO KTÓRE NALEŻY SOBIE ZAPISAĆ (BĘDZIE POTRZEBNE DO NASTĘPNEGO LOGOWANIA) - RODZICE, KTÓRZY POSIADAJĄ JUŻ IDENTYFIKATORY I HASŁA Z UBIEGŁEGO ROKU - LOGUJĄ SIĘ ZA ICH POMOCĄ
ZARZĄDZENIE BURMISTRZA SĘDZISZOWA MAŁOPOLSKIEGO Z DNIA 26 STYCZNIA 2022R
Zarzadzenie_Nr_11_2022_Burmistrza_Sedziszowa_Malopolskiego_z_dnia_26_stycznia_2022_r..pdf
W naszym przedszkolu, a dokładniej w holu głównym szkoły został przygotowany kącik regionalny pt. „Za czasów moich pradziadków…”, który powstał dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników przedszkola. Utworzenie tego kącika jest to jednym z zadań realizowanego przez nasze przedszkole Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.
W kąciku wyeksponowane zostały przedmioty używane w dawnych czasach w gospodarstwach domowych, a także stroje ludowe i elementy dekoracyjne wnętrza domu. W kąciku znalazło się wiele starodawnych przedmiotów, sprzętów gospodarczych tj. stare żelazka, lampy naftowe naczynia, młynki, tara oraz stroje ludowe, spódnice, chusty. Wśród zgromadzonych „skarbów” są również elementy dekoracyjne wnętrza domów takie jak ręcznie wyszywane i dziergane serwety czy stare albumy z czarno-białymi zdjęciami. Wszystkie eksponaty stanowią cenny materiał edukacyjny dla przedszkolaków i umożliwiają im bezpośredni kontakt z tradycją i historią. Podczas zwiedzania naszego kącika, przedszkolaki bardzo chętnie oglądały zgromadzone tam eksponaty, których w większości już się nie używa, gdyż zostały wyparte przez nowoczesne sprzęty. Maluchy dopytywały nauczycielek, do czego służyły poszczególne przedmioty, ponieważ niektóre sprzęty widzieli po raz pierwszy. Najwięcej emocji wzbudziła tara, bo: Jak to? To dawniej była pralka???? oraz żelazko na węgiel, bo okazało się bardzo, bardzo ciężkie i… bez kabla…:)
Bardzo się cieszymy, że kącik cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedszkolaków, jaki i uczniów szkoły podstawowej. Kącik jest również „sentymentalną podróżą” w minione czasy dla rodziców i dziadków naszych przedszkolaków, którzy pamiętają ten okres, ale dzieciom wspólnie musimy pokazać, choć namiastkę przedmiotów z życia w dawnych czasach, oraz ten niepowtarzalny klimat minionych lat. To nasze dziedzictwo, które należy przekazywać następnym pokoleniom. W związku z tym zachęcamy rodziców, a przede wszystkim babcie i dziadków, aby swoimi ciekawymi opowieściami przybliżyli dzieciom dawne tradycje, ponieważ w ten sposób razem możemy wzbogacać ich wiedzę regionalną i patriotyczną.
Realizacja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała".
Zadanie projektowe nr 2 - „Piękna Nasza Polska Cała” – zorganizowanie kącika o tematycefolkowej, regionalnej lub patriotycznej.
Wszyscy wiemy, że drewniana łyżka ma wiele zastosowań. Przede wszystkim jest bardzo przydatna w kuchni podczas codziennego przygotowywania potraw, ale można również użyć jej do zrobienia… kukiełek lub laleczek.
W tym tygodniu w ramach realizacji tematyki dotyczącej baśni i bajek dla dzieci, oraz rozmów, jakimi zabawkami nasze babcie i dziadkowie bawili się jak byli mali, dzieci z grupy starszej podczas wtorkowych zajęć plastycznych wykonały z tego jakże przydatnego przyboru kuchennego wykonały przepiękne kukiełki.
Starszaki po omówieniu sposobu wykonania laleczek, ochoczo zabrały się do twórczej aktywności, której efektem były niepowtarzalne kukiełki wykonane z drewnianych łyżek, wełny, kolorowych materiałów, cekinów, koralików, guzików, wstążeczek Po skończonej pracy chętne dzieci mogły przedstawić swoją kukiełkę. Głównie pojawiły się księżniczki oraz królowie, ale był także Czerwony Kapturek oraz jego mama.
Każda wykonana kukiełka była uśmiechnięta i skora do odgrywania swej roli w przedszkolnym teatrzyku kukiełkowym. Teraz starszaki już wiedzą, jakimi laleczkami bawiły się ich babcie oraz że tego typu zabawki rozwijają wyobraźnię jak żadne!
Realizacja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała".
Zadanie projektowe nr 51 - „Zabawy i zabawki naszych rodziców”.
„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara!
Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie.
Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców.
Bawmy się wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło”.
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, w której ważnym elementem tego są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak tez było i tym razem.
25 stycznia sala starszaków przystrojona balonami, bałwankami i migającymi światełkami wyglądała bajecznie i kolorowo. Podczas hucznej imprezy na parkiecie królowały kolorowe, bajkowe postacie - księżniczki, superbohaterowie - ulubieńcy najmłodszych znani z bajek i filmów. Dzieci bawiły się przy dźwiękach popularnych utworów, dając upust swojej niespożytej energii i z dumą prezentując karnawałowe stroje. W trakcie karnawałowych szaleństw wszyscy wyśmienicie się bawili, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, poznając nowe kroki taneczne, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami naszych milusińskich. Podczas przerw dzieci zajadały się jak to na karnawał przystało słodkościami Ale proszę się nie martwić, takie słodkie „kulinarne” szaleństwa są w naszym przedszkolu wielką rzadkością, a na pociechę informujemy, że na balu nie zabrakło też owocowych przysmaków ;)
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zaproszenie do naszego przedszkola księżniczki Jasimy oraz bałwanka Olafa. Goście i przedszkolaki bawili się wspaniale.
Kolejny bal karnawałowy już za rok – do zobaczenia !
Realizacja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała".
Zadanie projektowe nr 38 - „Bal u Królowej Jadwigi”
Drogie Babcie i drodzy Dziadkowie
Z okazji Państwa święta
składamy najserdeczniejsze życzenia:
zdrowia, szczęścia oraz długich lat życia
wypełnionych radością i życzliwością.
Życzymy, aby każdego dnia omijały Was
zmartwienia, troski i choroby,
aby zdobyte doświadczenie i mądrość życiowa służyły innym.
Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy
a przede wszystkim nasze przedszkolaki - Państwa wnuczęta.
Zachęcamy również do wysłuchania krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez nasze wspaniałe przedszkolaki.
Nagrane życzenia znajdą Państwo poniżej.
Życzymy przyjemnego oglądania:)
Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się w naszym przedszkolu 25 stycznia 2022 tj. (wtorek) w godz.: 9.00 - 11.00
Będzie muzyka, tańce, konkursy, zabawy, serpentyny, baloniki ..... a w przerwie zabawy poczęstunek dla dzieci.
Zapraszamy na wspaniałą zabawę!
Mile widziane przebrania u wszystkich dzieci, oczywiście bez dodatkowych rekwizytów stwarzających zagrożenie.
Rozpoczął się ogólnopolski finał plebiscytu Świeć się z Energą, w którym Sędziszów Małopolski reprezentuje Podkarpacie. Głosowanie trwa do 25 stycznia 2022 r. do godz. 12.00.
Aby zagłosować wystarczy zalogować się na stronę i codziennie oddawać 10 darmowych głosów: https://polskatimes.pl/p/kandydaci/1011541?fbclid=IwAR0RfVlYDcpOHsqG5IdY0BXULW5Cv_E8qqaRy2rqASFk78ToR8XJWyKqMKo
Zwycięskie miasto otrzyma tytuł Świetlnej Stolicy Polski, natomiast nagrodą jest sprzęt AGD o wartości 50 tys. zł, który trafi do rodzin potrzebujących. Zachęcamy do głosowania.
Gdy wiekszość uczniów naszej szkoły zasłużenie odpoczywała, wolontariusze i pomocnicy z klasy VII ciężko pracowali przy liczeniu monet zebranych w ramach akcji Góra Grosza 2021. Przez dwa dni, gdy w szkole panowała cisza i spokój, mozolnie zliczali nominały monet wrzuconych do butelek rozstawionych we wszystkich klasach. Tuż po Nowym Roku rezultat liczenia i informacja o tym, która klasa zebrała najwięcej...
Dla Wszystkich Was i Każdego z osobna - dobra myśl, ciepłe słowa i moc pozytywnej energii zawartej w kolędzie "Bóg się rodzi!", na rozpoczynające się Święta Bożego Narodzenia od całej społeczności Zespołu Szkół w Sędziszowie Małopolskim.
Środa 23 grudnia był dla wszystkich dzieci oraz pracowników przedszkola dniem niezwykle świątecznym. A to za sprawą przedszkolnej Wigilii. Tego dnia wyczuwało się tę niepowtarzalną wigilijną atmosferę, która udzieliła się każdemu - od samego rana było radośnie i bardzo miło. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w świąteczne stroje. Wychowawczynie przybliżyły przedszkolakom istotę Świąt Bożego Narodzenia oraz opowiedziały o niektórych tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Następnie razem z wychowankami przygotowały stoły, pięknie je udekorowały by zasiąść do wigilijnej wieczerzy. Wigilię rozpoczęliśmy od odczytania fragmentu ewangelii św. Łukasza mówiącej o Narodzeniu Pana Jezusa, następnie wszyscy łamiąc się opłatkiem składali sobie świąteczne życzenia, zdrowia, miłości i radości. Później zasiedliśmy do stołu, gdzie czekały nas pyszne wigilijne dania - barszczyk, oraz ulubione przez wszystkie dzieci pierogi. Na zakończenie przedszkolnej wieczerzy wigilijnej wszyscy głośno śpiewali kolędy i pastorałki, a później ze smakiem zajadali się upieczonymi wspólnie pierniczkami, oraz ciastem przygotowanym przez panie kucharki.
Aż szkoda, że wigilijny dzień jest tyko raz w roku, ale może przez to jest taki wyjątkowy.
Święta coraz bliżej, wiec najwyższy czas na pieczenie pierniczków! Już po raz kolejny nasze przedszkolaki podjęły się tego wyzwania. Od rana trwały przygotowania do tego jakże ważnego wydarzenia. Najpierw dzieci poznały historię pierniczków, które zdaniem niektórych historyków wywodzą się z Grecji. Dowiedzieliśmy się, że pierwotnie pierniczki były wielkim luksusem, ze względu na koszty importu przypraw korzennych takich jak cynamon, kadramon, imbir, anyż, goździki, cynamon, gałka muszkatołowa czy kolendra. Jako towar eksportowy, wysyłany w odległe miejsca, piernik został tak pomyślany, aby przetrwać długie podróże lądowe. Tradycja ich wypieku przetrwała w wielu krajach na całym świecie. W Polsce najsłynniejsze są pierniki wypiekane w Toruniu, Szczecinie i Gdańsku.
Po wysłuchaniu historii pierniczków nadeszła pora praktyczne działania. Dlatego też po obowiązkowym założeniu chusteczek i fartuszków oraz umyciu nasze maluchy przystąpiły do dzieła. Maluchy z wielkim zaangażowaniem wałkowały, a potem wycinały pierniczki w najróżniejsze kształty. Wśród naszych maluchów największą popularnością cieszyły się gwiazdki, choinki i serduszka. W trakcie tych twórczych prac niejeden maluszek miał ubrudzony od mąki buźkę i nosek... Następnie ułożone na blaszkach ciasteczka powędrowały do piekarnika. Po wyjęciu pierników z pieca odbyła się oczywiście obowiązkowa degustacja, w trakcie, której potwierdziło się to, co już wcześniej podejrzewaliśmy a mianowicie to, że przedszkolaki mają wielki talent kulinarny.
Przygotowanie ciasteczek bardzo podobało się naszym dzieciom, a w przedszkolu przez cały dzień unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawia wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.
Realizacja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała".
Zadanie projektowe nr 63 - "Kulinarne podróże - te małe i duże".
Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. Co roku w naszym przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Tak było i tym razem. Przez większą część grudnia dzieci po okiem swoich pań przygotowywały Uroczyste Jasełka, by po wielu próbach, we wtorek 14 grudnia, przed starszymi kolegami pochwalić się swoja pracą. Przedstawienie było wyjątkowe. Przepiękna scenografia nadała temu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Mali aktorzy we wspaniałych strojach przedstawiali historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Nasi artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Na zakończenie uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor, który podziękowała małym aktorom za ogromne zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.
Realizacja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała".
Zadanie projektowe nr 41 - "Szła kolęda w noc grudniową".
Powered by aSc EduPage