Drodzy Rodzice!
W piątek- 24 listopada obchodzimy w przedszkolu DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swojego ulubionego, pluszowego MISIA.
Drodzy Rodzice!
W piątek- 24 listopada obchodzimy w przedszkolu DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swojego ulubionego, pluszowego MISIA.
10 listopada przypada Dzień Jeża. Jest to kolejne nietypowe święto, które z wielką radością obchodzimy w naszym przedszkolu. Ktoś powie “ZNOWU jakieś święto!”. No, i ma racje! Bo to ZNOWU kolejna okazja do tego, by w głowach kilkulatków zaszczepić ciekawość do poznawania otaczającego ich świata. By uczyć wrażliwości, krytycznego myślenia. Bardzo potrzeba nam takich maluchów! W przyszłości będą z nich zmieniający świat dorośli!
Ale zanim to nastąpi, opowiemy Wam jak nasze przedszkolaki obchodziły święto, tego sympatycznego, kolczastego ssaka. A więc zacznijmy od początku. Nasi milusińscy jeżowy dzień rozpoczęli od obejrzenia filmu animowanego o życiu jeży. Następnie maluchy, miały okazję poszerzyć wiedzę na temat środowiska naturalnego, w którym żyją jeże, ich wyglądu oraz sposobu poruszania się. Dzieci dowiedziały się ile i jak długie są kolce jeży, co jest ich przysmakiem oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieciaki uczestniczyły w zabawach logopedycznych – „Mały jeż, śmieszny zwierz”, tańcach i pląsach –„Kolczasty jeż”, oraz w ulubionej zabawie naszych milusińskich „Na dywanie siedzi jeż”. Następnie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Mój przyjaciel jeż”, która teraz zdobi naszą przedszkolną galerię.
Na zakończenie „jeżowego dnia” dzieci wyszły do ogrodu przedszkolnego, żeby przygotować dla jakiegoś zbłąkanego jeżyka miejsce do zimowania. W tym celu przedszkolaki odnalazły w naszym ogrodzie zaciszne miejsce, następnie na mięciutkim kopczyku z liści ustawiły domek dla jeży, dodatkowo okryły go liśćmi, żeby kolczastym lokatorom było w zimie cieplutko. Mamy nadzieję, że jakiś sympatyczny jeżyk skorzysta z naszej gościny. Jeśli nie w tym, to może w następnym roku. W każdym razie jeżykowa willa czeka, a przedszkolaki wraz z paniami serdecznie zapraszają:)
W dniu 08.11.2023r. odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Obchody rozpoczęto od uroczystego wprowadzenia Flagi Państwowej i wspólnego odśpiewania hymnu. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki patriotyczne, w ten sposób składając hołd bohaterom tamtych czasów. Cała społeczność szkolna w galowych strojach, chętnie włączyła się w pielęgnowanie naszej tożsamości i wartości patriotycznych.
Klasa 5 poznawała na biologii budowę komórki. Chętni uczniowie mogli zrobić w domu model dowolnej komórki i przynieść go do szkoły dla zaprezentowania kolegom. Ta aktywność ma miejsce co roku, ale zawsze pojawiają nowe, ciekawe i zaskakujące projekty. W tym roku był model foliowej komórki bakteryjnej, komórki z plasteliny, modele 3d z wykorzystaniem styropianowych kulek i inne kreatywne pomysły. Wszystkim, którym się chciało zrobić coś ponad to, co konieczne – gratulujemy i dziękujemy.
Po raz pierwszy Sejmik Ekologiczny w Zespole Szkół Agro – Technicznych w Ropczycach odbył się 7 lat temu. Uczniowie klasy ósmej, jak co roku, mieli przyjemność w nim uczestniczyć.
„O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. Na ważkość tego problemu wskazuje chociażby fakt, iż ustanowiony został Dzień Czystego Powietrza, który obchodzony jest każdego roku 14 listopada” – tak w pierwszych słowach swojego wystąpienia mówił uczeń prowadzący Sejmik.
Podczas wykładu dr inż. Marty Pisarek dowiedzieliśmy się o zanieczyszczeniach, jakie nam zagrażają, poznaliśmy rośliny oczyszczające powietrze oraz antysmogową dietę.
W związku z obchodami Dnia Czystego Powietrza pomysłodawcy Sejmiku zorganizowali wśród uczniów klas ósmych szkół podstawowych konkurs na najlepszą prezentację multimedialną pod tytułem „ Na tropie czystego powietrza”. Nasza uczennica Julia Drwal zajęła w tym konkursie 2 miejsce i jako laureat zaprezentowała swoją pracę na forum zgromadzonych gości.
Następnie uczestnicy spotkania skorzystali z okolicznościowego poczęstunku oraz wzięli udział w warsztatach florystycznych i geodezyjnych, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
Świetliki czyli podopieczni świetlicy. Gdy na dworze słońce świeci, warto poszaleć na placu zabaw. Trochę promieni i świeże powietrze zawsze pomaga w zabawie, a jeśli jeszcze można zbierać, rozrzucać i przesypywać w różne miejsca złoto - brązowe opadłe liście klonów i jesionów, to radość jest trudna do opisania.
W dniach 26-27 października odbyła się wycieczka w ramach programu ,,Poznaj Polskę”. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu oraz organizacyjnemu Rady Rodziców naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas VI – VIII.
Mieliśmy okazję zwiedzić zamek w Korczynie, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Złożyliśmy wizytę w klasztorze SS. Nazaretanek w Komańczy (miejsce internowania Ks. Kardynała S. Wyszyńskiego), odwiedziliśmy zamek Kamieniec w Odrzykoniu, spacerowaliśmy po zaporze w Solinie. Bawiliśmy się wspólnie przy wieczornym ognisku. Bardzo miło spędziliśmy razem czas, poznaliśmy dziedzictwo historyczne i kulturowe Podkarpacia.
W mijającym miesiącu naszą ,,urodzinową uwagę” skupiliśmy na październikowych jubilatach a byli nimi: Maksiu, Blanka oraz Szymon.
Do nich wszystkich skierowaliśmy nasze ciepłe życzenia, urodzinowy ,,Sto lat”, uściski i wspólną zabawę. Rodzice naszych solenizantów zadbali o nasze słodkie apetyty, serwując nam smakowite słodkie pyszności.
Kochani Solenizanci, raz jeszcze życzymy Wam samego dobra i radości. Kolorowego życia. Bądźcie szczęśliwi i uśmiechnięci!!!
W dniu 25.10.2023r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej uczestniczyli w wycieczce do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Poznali historię oraz sposób produkcji krośnieńskiego szkła, które znane jest na całym świecie. Podziwiali ekspozycje prezentujące szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców. Wspaniałe wystawy i dzieła robiły duże wrażenia na wszystkich uczestnikach. Dzieci miały również okazję zwiedzić Ruiny Zamku Kamieniec w Korczynie - Odrzykoniu.
Powered by aSc EduPage