• DYŻUR WAKACYJNY

• Informujemy, że nasze przedszkole pełni dyżur wakacyjny od 1 do 19 lipca 2024r.

Zapisy na w/w dyżur dla dzieci uczęszczających do naszego przedszkola odbędą się od 13 – 17 maja 2024 r. do godziny 8.00.

Karty zgłoszenia w wersji papierowej dostępne są w szatni przedszkolnej. 20240514100958274.pdf

W pozostałych terminach dyżur dla chętnych dzieci będą pełnić  inne przedszkola wskazane w Zarządzeniu Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego  nr 79/2024 z dnia 10 maja 2024r.

Od 22 lipca – 9 sierpnia 2024r. dyżur pełni przedszkole w Górze Ropczyckiej i Czarnej Sędziszowskiej.

Od 12 sierpnia do 30 sierpnia 2024r. dyżur pełni Publiczne Przedszkole nr 1 w Sędziszowie Małopolskim przy ul. 3 Maja 21, z oddziałami przy ul. Legionów Polskich 17 w Sędziszowie Małopolskim i Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim.

Zapisy do wybranych dyżurujących  przedszkoli odbywać się poprzez system elektronicznego naboru  od 22 do 28 maja 2024r

• ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

• W dniu 24 kwietnia w naszej szkole celebrowaliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Uroczysta akademia została zorganizowana przez uczniów szkoły i przedszkola, mając na celu nie tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, lecz także rozwijanie poczucia narodowej tożsamości u naszych młodych Patriotów. Uczniowie przyjęli postawę na baczność, odśpiewując z powagą Hymn Polski, „Mazurek Dąbrowskiego”. Cała społeczność szkolna z wielkim zainteresowaniem śledziła występy swoich koleżanek i kolegów, gromkimi oklaskami nagradzając ich recytacje, występy muzyczne i taneczne. Apel był wzruszającym doświadczeniem i lekcją patriotyzmu dla wszystkich uczestników i słuchaczy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za ich zaangażowanie i wkład w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.

• WARSZTATY FLORYSTYCZNE - ZESPÓŁ SZKÓŁ AGRO – TECHNICZNYCH W ROPCZYCACH

•

25 kwietnia uczniowie klasy 8 mogli zapoznać się z ofertą rekrutacyjną Zespołu Szkół Agro – Technicznych w Ropczycach oraz uczestniczyć w warsztatach florystycznych pod kierunkiem nauczycieli z tej szkoły. Spotkanie było wspaniałą okazją dla uczniów do podniesienia się swoich umiejętności ogrodniczych i artystycznych. Najpierw tworzyli las w słoiku, potem sadzili pomidory, które mogli wziąć do domu, a na koniec zrobili okolicznościowe kartki ozdobne, wykorzystując kompozycje roślin przywiezionych przez panie prowadzące warsztaty. Zajęcia przebiegały w przemiłej atmosferze i z bardzo dużym zaangażowaniem ósmoklasistów, a ich zwieńczeniem był poczęstunek przygotowany specjalnie dla nas przez uczniów kierunków gastronomicznych ropczyckiego Agro - Technika. Nasza współpraca trwa od lat i mamy nadzieję na jej kontynuację z korzyścią dla młodzieży z obydwu szkół. Dziękujemy za przyjazd i do zobaczenia następnym razem.