Od dnia 25 marca (środa), w związku z rozporządzeniem MEN, w szkole będzie realizowane kształcenie na odległość z użyciem głównego narzędzia - dziennika elektronicznego. Oznacza to, że dotychczasowy plan lekcji, przynajmniej przez pierwsze dni, pozostaje bez zmian.
W związku z tym:
1. Tematy lekcji będą wpisywane do dziennika lekcyjnego tak, jak zwykle.
2. Jeżeli uczeń lub rodzic nie będzie odbierał informacji od nauczycieli i wychowawcy,
i w żaden inny sposób nie będzie kontaktował się z nimi, to w dzienniku na lekcjach zostanie wpisana nieobecność. Dlatego bardzo ważne jest, aby uczeń odbierał wiadomości do niego adresowane lub poinformował /choćby przez koleżanki/kolegów z klasy o problemie z komunikacją/.
3. Nauczyciele klas 4-8 przesyłają materiały, instrukcje, itp. poprzez wiadomość w e-dzienniku, bezpośrednio do uczniów. Nauczyciele oddziałów przedszkolnych
i edukacji wczesnoszkolnej, propozycje ćwiczeń, zabaw, gier i zadania do samodzielnego wykonania, przesyłają poprzez wiadomość w e-dzienniku.
4. Będziemy się starać, aby zadana praca w ciągu tygodnia była równomiernie rozłożona i dostosowana do możliwości uczniów.
5. W przypadku pojawienia się problemów, prosimy pisać wiadomości do nauczycieli, wychowawców, by na bieżąco mogli odpowiadać na pytania i rozwiązywać problemy. Jeżeli Państwa dziecko nie ma aktywnego konta na dzienniku elektronicznym, prosimy o wiadomość do administratora dziennika – Pani Anny Czapki.
6. Rozporządzenie daje nam prawo oceniania uczniówa. za wykonane prace, polecenia, działania. Będziemy ocenić nie tyle konkretne efekty pracy, ale przede wszystkim zaangażowanie i aktywność uczniów. Oceny będą widoczne w e-dzienniku tak, jak to miało miejsce dotychczas.
7. Część zadań będzie wymagała wykorzystania zasobów online, a inne będą skierowane na pracę z podręcznikami. Zależy nam na tym, by uczniowie nie spędzali zbyt wiele czasu przed monitorami.
8. W kształceniu na odległość realizujemy wszystkie zajęcia obowiązkowe. Decyzje
o realizacji zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych, itp. podejmiemy
w następnym tygodniu.
9. Nauczyciel biblioteki, w ramach pracy zdalnej, będzie przesyłał materiały związane
z wydarzeniami kulturalnymi, książki warte przeczytania, filmy godne obejrzenia, propozycje rozwijących gier i zabaw. To, czy uczniowie i Państwo skorzystacie z tych propozycji, zależy tylko od Was.
Dziękujemy za dotychczasową współpracę.:-)
Jesteśmy pewni, że każdy z Państwa wspiera swoje dziecko, najlepiej jak można
w tym trudnym dla wszystkich czasie. Nauczanie zdalne w takim wymiarze jest nowością nie tylko dla Państwa i naszych uczniów, ale także dla nas – nauczycieli. Dlatego też dziękujemy za wszystkie wiadomości i uwagi związane z prowadzeniem tej formy nauczania. Będziemy modyfikować nasze działania, jeśli będzie taka potrzeba.