• WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!

• 16 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 29 edycji akcji „Sprzątanie Świata- Polska 2022 pod hasłem „Wszystkie śmieci nasze są”. Co roku dołączamy do tej akcji, tym przywracaniem porządku w naszym otoczeniu zajęły się klasy 1, 4 i 6. Klasa 1 posprzątała podwórko szkolne, a 4 i 6 wyruszyły na stadion. Wszystkie te okolice są „nasze” – tam się uczymy, bawimy, gramy, więc i śmieci tam się znajdujące też są nasze – więc trzeba było je pozbierać.

Uczniowie wiedzą, że kształtowanie właściwej postawy należy rozpocząć od najmłodszych lat, a przede wszystkim od samych siebie i zadbać o najbliższe nam środowisko. „Uzbrojeni” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady z wielkim zaangażowaniem porządkowali cały teren.

Była to lekcja proekologiczna w terenie, połączona z rekreacją i ruchem na świeżym powietrzu. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

PAMIETAJ! Mamy tylko jedną Ziemię, więc „OKAŻ KULTURĘ I CHROŃ NATURĘ”.

Na zdjęciach efekt naszej wyprawy – oby co roku był mniejszy!

• SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

• 22 września 2022r. (czwartek)  odbędą się spotkania organizacyjne z wychowawcami, rozpoczęcie o  godzinie 16.00. Serdecznie Państwa zapraszamy.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022 / 2023

• Podobnie jak ponad 3,5 mln innych uczniów szkół podstawowych w całej Polsce, 1 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się od mszy św., po której 23 pierwszaków złożyło ślubowanie i zostało pasowanych przez Dyrektora na uczniów naszej Szkoły. Po tej niezapomnianej chwili nowi uczniowie otrzymali od rodziców upominki i wzięli udział w sesji zdjęciowej, a pozostali udali się do swych klas na spotkania z wychowawcami.

Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego!