• PRZEDSZKOLE - DYŻUR WAKACYJNY

• Szanowni Rodzice,

w dniach od 25.05.2022r. do 30.05.2022r. do godziny 8.00 trwają zapisy na dyżur wakacyjny do naszego przedszkola, które czynne będzie od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2022r.

Zainteresowani Rodzice proszeni są, aby w terminie do 30 maja  2022 r. do godz. 8.00 wypełnić kartę zgłoszenia na dyżur, która  dostępna jest  w przedszkolu.

Od 1 lipca do 31 lipca  2022 r.  nasze przedszkole BĘDZIE NIECZYNNE.

W MIESIĘCU LIPCU  DYŻUR PEŁNIĆ BĘDĄ INNE PRZEDSZKOLA  WSKAZANE W ZARZĄDZENIU BURMISTRZA  Nr 98/2022 z dnia 23 maja 2022.

Zapisy do tych przedszkoli będą odbywać się elektronicznie od dnia 30 maja od godziny 15.00 do 3 czerwca.

• PRZEDSZKOLE - PATRIOTYCZNY POKAZ MODY

• W pewne piątkowe majowe przedpołudnie w naszym przedszkolu odbył się niecodzienny pokaz, mody patriotycznej, w którym wzięły udział dzieci z obu grup.

Pokaz Mody Patriotycznej był jednym z punktów realizowanego przez nasze przedszkole Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pod nazwą „Piękna Nasza Polska Cała’’. Głównym celem pokazu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem Przedszkolaki ubrane w stroje w barwach narodowych, ludowe lub inne, nawiązujące w swojej estetyce do polskiej kultury lub historii, zaprezentowały się na biało-czerwonym wybiegu. Maluchy w rytm muzyki dumnie prezentowały swoje stroje. Wydarzenie to było także możliwością zapoznania się z pracą modelki, modela, a także fotografa:)

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za aktywne włączenie się do tej akcji poprzez przygotowanie pięknych strojów.

Realizacja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała".

Zadanie projektowe nr 53 - „Tydzień Legend i Baśni Polskich” – inscenizacja legendy "O Smoku Wawelskim"

• PRZEDSZKOLE - WYJAZD DO TEATRU

• W ostatnim dniu kwietnia przedszkolaki wybrały  się na wycieczkę do  rzeszowskiego Kina Zorza na spektakl pt. „Alladyn”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze. Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz aktorzy. Maluchy nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

• Jesteśmy Eko

• 22 kwietnia 2022 roku  w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim miała miejsce  Gala Finałowa konkursu ekologicznego „JESTEŚMY ECO” zorganizowanego przez  firmy lotnicze SAFRAN oraz AERO- GEARBOX.

W konkursie wzięło udział ok. 300 uczniów z 10 szkół podstawowych powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Celem konkursu było  między innymi opracowanie proekologicznych projektów, które można wdrożyć na większą skalę w lokalnej społeczności oraz budowanie świadomości na temat stylu życia przyjaznego dla środowiska wśród uczniów szkół podstawowych na terenie miast Sędziszów Małopolski i Ropczyce.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: dla uczniów klas I – III szkół podstawowych oraz dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych.

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W pierwszej kategorii wiekowej I miejsce zajęły Dominika i Gabriela Oleś. W drugiej kategorii wiekowej wyróżnienie zdobył projekt „Jesteśmy eco – kwietne łąki”, ktory wykonały uczennice klasy 8:  Aleksandra Cebulska, Natalia Daniel, Amelia Dobosz, Alicja Fitoł, Katarzyna Kaczor, Natalia Kogut, Zuzanna Marciniec, Maja Mazurkiewicz, Julia Strzemecka, Kinga Surman i Zuzanna Tatara oraz film „Bądź eko” na temat segregacji odpadów, nakręcony przez Oliwię i Magdalenę Marć. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z projektami wykonanymi przez kolegów podczas krótkiego apelu z okazji Dnia Ziemi. Tegoroczna edycja tego święta odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”, w co bardzo dobrze wpisuje się dbanie o segregację śmieci i tworzenie środowisk przyjaznych różnorodnym gatunkom roślin i zwierząt. Dodatkowo swoje projekty mogli przedstawic także uczniowie klasy 7, który również brali udzial w konkursie ekologicznym. Pomimo, ze nie zdobyl nagród, ich projekty także były bardzo ciekawe i warte obejrzenia. Były to prezentacje „Domki dla jeży”, wykonane przez Gabrielę Bączkowską, Wiktorię Brzostowską, Oliwię Solarek orraz Aleksandrę Stachurską, a także projekt „Kącik dla ptaka” autorstwa Darii Baran, Jakuba Kycinskiego, Aleksandry Oleś, Amelii Świniuch oraz Dominika Zięby.

Pamiętaj, że i Ty możesz pomóc planecie! W tym celu:

• Sadź drzewa wokół siebie
            • W swoim ogrodzie stwórz łąkę kwietną przyjazną zapylaczom
            • Załóż hotel dla owadów
            • Zrezygnuj z koszenia trawnika
            • Gromadź deszczówkę do podlewania ogrodu
            • Jeśli to możliwe, rezygnuj z samochodu na rzecz komunikacji zbiorowej, roweru lub najlepiej spaceru
            • Staraj się naprawiać przedmioty, zamiast wymieniać je na nowe
            • Pamiętaj o segregacji śmieci
            • Podczas zakupów używaj wielorazowych toreb, wybieraj produkty w ekologicznych opakowaniach
            • Oszczędzaj w swoim domu prąd, wodę i ciepło
            • Korzystaj z drewna i rób to odpowiedzialnie – wykorzystuj surowiec jak najdłużej, koniecznie pozyskiwany w sposób zrównoważony!