Piątek 16 września w naszej szkole rozpoczął się niezwykle ciekawie. Już przed lekcjami nasz kolega Łukasz wraz z mamą przyniósł pokaźnej wielkości dynię na jesienną dekorację, która wzbudziła duże zaciekawienie wśród społeczności szkolnej. Następnie nasza klasa zamieniła się w gabinet poznawania świata. Zmieniliśmy ustawienie stolików a w centrum sali postawiliśmy krzesło. Dzieci brały udział w zabawie, która polegała na odgadywaniu znanych smaków, zapachów i dźwięków a także rozpoznawały przedmioty za pomocą dotyku. W „ruch poszły” owoce, warzywa, soki a nawet perfumy. Było dużo śmiechu a przy okazji przekonaliśmy się za pomocą jakich zmysłów poznajemy otoczenie. Na trzeciej lekcji „sprzątaliśmy świat”. Naszym zadaniem było posprzątanie rowów wzdłuż chodnika. Zrobiliśmy więcej i z chęcią uprzątnęliśmy także otoczenie sklepu. Nasza bezinteresowna akcja się opłaciła. Okazało się, że oprócz czystego obejścia, otrzymaliśmy nagrodę w postaci lizaków, które przyniosły panie ekspedientki. Na koniec wszyscy uczniowie obiecali, że po powrocie do domu zrobią porządek również na swoich podwórkach.
SP kl. II - Dzień pełen wrażeń
SPRZĄTANIE śWIATA 2016
Jak w wielu miejscach w Polsce i na świecie, tak też w naszej szkole zaangażowaliśmy się w akcję "Sprzątania Świata".
16 września, po apelu infromującym o celach działania, najmłodsi sprawdzili otoczenie szkoły i pozobierali, co "wiatr" przyniósł na nasz teren, starsi wybrali się na zwiad wokół stadionu, a reprezentacja VI kasy, na rowerach spenetrowała przydrożne rowy w lesie wolickim. Akcja potwierdziła dobre wiadomości - śmieci jest mniej, a nasze otoczenie czystsze.
Oby tak dalej, a może kiedyś nie będzie powodu do poszukiwania dzikich wysypisk i nieodpowiedzialnie pozostawionych odpadów.
SPOTKANIA Z RODZICAMI
W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania informacyjno - organizacyjne wychowawców z rodzicami dzieci z klas I - VI.
Harmonogram spotkań:
Klasa I - 19 września 2016 r. /poniedziałek/, godz. 17.00
Klasa II - 19 września 2016 r. /poniedziałek/, godz. 16.30
Klasa III - 21 września 2016 r. /środa/, godz. 16.30
Klasa IV - 20 września 2016 r. /wtorek/, godz. 17.00
Klasa V - 19 września 2016 r. /poniedziałek/, godz. 16.30
Klasa VI - 20 września 2016 r. /wtorek/, godz. 17.30
POLITECHNIKA DZIECIĘCA
Drodzy Rodzice - warto się zainteresować:
https://dolina-wiedzy.pl/pd/uczelnia/politechnika-dziecieca/
SP - ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY!
Wybiła już godzina
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna
Znów dni popłyną pracowite
nad szkolną książką, nad zeszytem.
Rok szkolny 2016/2017 zainaugurowaliśmy Mszą Św. na sali gimnastycznej. Po nabożeństwie przedstawiciele Orląt wciągnęli flagę na maszt, odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie uczniowie kl. III przedstawili część artystyczną powitania nowego roku szkolnego. Pan Dyrektor przywitał wszystkich, szczególnie nowych uczniów kl. I wraz z rodzicami, przedstawił wychowawców oraz życzył sukcesów w nauce i pracy.
PRZEDSZKOLE - WYPRAWKA DO PRZEDSZKOLA
Wyprawka do przedszkola – grupa młodsza
Ubrania:
- kapcie zapinane na rzepy lub na gumkę - najlepiej z podeszwą antypoślizgową
- strój gimnastyczny (biała koszulka +granatowe/czarne spodenki) w woreczku materiałowym
- komplet ubranek na przebranie (spodenki, dres, majteczki, rajstopki, skarpetki itp.)
- worek na pobrudzone ubranko / bieliznę;
Wszystkie rzeczy prosimy podpisać!
Artykuły higieniczne:
- chusteczki higieniczne w pudełku 4 szt.
- papier toaletowy 4 szt.
- mydło w płynie 1 szt.
Artykuły papiernicze:
- teczka papierowa na prace plastyczne
- papier ksero – 1 ryza
Wyprawka do przedszkola – grupa „0”
Ubrania:
- kapcie zapinane na rzepy lub na gumkę - najlepiej z podeszwą antypoślizgową
- strój gimnastyczny (biała koszulka +granatowe/czarne spodenki) w woreczku materiałowym
Wszystkie rzeczy prosimy podpisać!
Artykuły higieniczne:
- chusteczki higieniczne w pudełku 4 szt.
- papier toaletowy 4 szt.
- mydło w płynie 1 szt.
Artykuły papiernicze:
- teczka papierowa na prace plastyczne
- papier ksero – 1 ryza
Wprawka Plastyczna
Prosimy, aby nie kupować wyprawki plastycznej dla dzieci. Zostanie ona zakupiona przez wychowawców grup, identyczna dla każdego dziecka. Koszt wyprawki 40,00 zł od dziecka za pierwszy semestr. Wyżej wymienioną kwotę można wpłacać u wychowawców grup do 15.09.2016r.
PODPISYWANIE UMÓW NA NOWY ROK PRZEDSZKOLNY
Dyrektor Zespołu Szkół w Wolicy Piaskowej zaprasza Rodziców do podpisywania umów na pobyt dziecka w przedszkolu.
W dniach 29 - 30 sierpnia 2016 r. /poniedziałek, wtorek/, w godzinach 7.30 - 14.30 można otrzymać wzór umowy oraz uzyskać informacje na temat nowego roku przedszkolnego.
Przypominamy, że podpisanie umowy jest warunkiem uczęszczania dziecka do wybranego przedszkola.
PRZEDSZKOLE - ADAPTACJA DZIECKA W PRZEDSZKOLU
Jak pomóc dziecku dobrze rozpocząć przedszkolną przygodę.
Posłanie dziecka do przedszkola to dla wielu rodziców trudny moment. Po radości wynikającej z zobaczenia wyników rekrutacji, pojawiają się wątpliwości i niepokoje, związane z myśleniem o tym, jak maluch poradzi sobie w nowym miejscu, wśród nieznanych osób, z dala od czujnych oczu najbliższych. Aby ułatwić dziecku dobry start, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.
ZANIM ROZPOCZNIE SIĘ ROK SZKOLNY...
1. Zadbaj o budowanie klimatu akceptacji i pozytywnego nastawienia do przedszkola.
Najważniejszą sprawą, rzutującą znacząco na powodzenie procesu adaptacji jest nastawienie osób dorosłych. Maluszek słuchając rozmów rodziców dotyczących przedszkola buduje swój obraz tego miejsca oraz tego, jak sobie w nim poradzi. Sprzyjające adaptacji jest myślenie, że pójście do przedszkola to kolejny etap życia dziecka, w którym będzie ono mieć szansę rozwijać nie tylko swoje umiejętności społeczne oraz samodzielność, ale też pozna wiele ciekawych sposobów poznawania świata i spędzania czasu. To pozwala dziecku zmierzyć się z nowymi wyzwaniami z poczuciem dumy, że już jest przedszkolakiem. Wzmacnia w nim pozytywną energię i ciekawość, cechy będące motorem rozwoju dzieci. Z takim nastawieniem dużo łatwiej odnaleźć się w nowym miejscu.
2. Oswajaj dziecko z przedszkolem.
Można to robić na różne sposoby. Dzieci uwielbiają słuchać, jak to było gdy ich rodzice byli w dziećmi. Być może kiedyś chodzili do przedszkola i przeżywali tam różne przygody. Teraz można je sobie poprzypominać. Oczywiście opowiadamy tylko te historie, który były pozytywne, albo przynajmniej miały dobre zakończenie! Pomocne jest czytanie dziecku książeczek czy też oglądanie z nim bajek, których akcja toczy się w przedszkolu. Maluch dowiaduje się z nich w naturalny sposób, o obowiązujących tam różnych zwyczajach i zasadach. Potem można bawić się w przedszkole – wykorzystując do tego ulubione maskotki, lalki czy pojazdy. Dobrze jest wcześniej zapoznać dziecko z budynkiem, przedszkolnym placem zabaw, drogą do przedszkola.
3. Wdrażaj do samoobsługi.
Pierwszy rok pobytu w przedszkolu jest czasem na doskonalenie umiejętności samoobsługowych, jednak ich nauka powinna być wcześniej wprowadzona w domu. Dobrze gdy przedszkolak je samodzielnie, umie posługiwać się łyżką i widelcem, potrafi umyć rączki, korzystać z toalety, czy też porządkować zabawki. Ma to znaczenie nie tylko dla organizacji przedszkola, ale przede wszystkim dla samego dziecka. W okresie około 3 roku życia zaczyna ujawniać się potrzeba „bycia takim jak inni”, i takie dopasowanie się do grupy pod względem radzenia sobie z czynnościami samoobsługowymi, ułatwia proces adaptacji.
4. Organizuj kontakty z innymi dziećmi.
Przebywanie w grupie, dla wielu trzylatków jest nowym doświadczeniem, wymagającym umiejętności przystosowania się do gwaru, hałasu, szybko zmieniających się sytuacji oraz obowiązujących reguł, często nieco odmiennych od tych istniejących w domu. Łatwiej jest zaakceptować je dzieciom, które wcześniej miały okazję ćwiczyć takie zachowania jak zapoznawanie się, dzielenie się zabawkami, czekanie na swoją kolej, współdziałanie w zabawie. Dlatego warto zadbać, aby kontaktów z innymi dziećmi było jak najwięcej – można zapraszać do domu dzieci znajomych czy sąsiadów oraz rewanżować się rewizytą, regularnie odwiedzać z dziećmi place i sale zabaw.
5. Zorganizuj dzień w sposób zbliżony do planu przedszkola.
W każdym przedszkolu porządek dnia jest ściśle określony: stałe pory posiłków, czas na zabawę, spacer, odpoczynek po obiedzie (leżakowanie lub słuchanie bajek). Łatwiej będzie do tego przyzwyczaić się dziecku, które w domu ma podobnie zorganizowany dzień.
6. Przyzwyczajaj dziecko stopniowo do rozłąki.
Rozstania z rodzicami łatwiej akceptują dzieci, które mają w tym zakresie pewien trening. Rozumieją, że zniknięcie rodzica z pola widzenia nie jest na zawsze, a zabawa pod opieką babci czy cioci też sprawia frajdę.
A GDY NADEJDZIE TEN PIERWSZY DZIEŃ....
Pamiętaj o pozytywnym nastawieniu, dobrym humorze. Staraj się nie okazywać dziecku swojego niepokoju.
- Pozwól na zabranie ulubionej maskotki dla poczucia bezpieczeństwa, jeśli tego potrzebuje.
- Przypomnij maluchowi, kiedy po niego przyjdziesz (określ czas w sposób konkretny, zrozumiały np. po obiedzie, po podwieczorku ).
- Od pierwszego dnia przyzwyczajaj do rytuału pożegnania, nie przeciągaj rozstania (np. przebranie się – uścisk – całusek i przekazanie nauczycielce).
- Jeżeli rozstania są trudne, lepiej przez pierwsze dni zaangażować tatę w odprowadzanie dziecka. Mężczyźni częściej mają bardziej zadaniowe, a mniej emocjonalne podejście do radzenia sobie w takich sytuacjach.
- Przy odbieraniu malucha z przedszkola możesz, w nagrodę za dzielność, podarować mu jakiś malutki prezent.
I W TRAKCIE NASTĘPNYCH TYGODNI...
Jeśli to możliwe, nie zostawiaj dziecka od pierwszych dni na cały dzień w przedszkolu. Zarezerwuj swój czas, po powrocie dziecka do domu, tylko dla niego. Po to by się poprzytulać, posłuchać opowieści jak spędziło dzień, trochę się z nim pobawić. Sprawy domowe mogą chwilę poczekać. Unikaj nadmiernego wypytywania o szczegóły, zwłaszcza w sposób sugerujący trudności („płakałeś?; tęskniłeś za mamusią?; nie byłeś głodny?”). Bardzo ważna jest również dobra współpraca między rodzicami a nauczycielkami, oparta na wzajemnym zaufaniu. Dziecko łatwiej zaakceptuje swoja nową Panią, gdy widzi rodzica w dobrej, otwartej relacji z nią. Sprzyja to również wymianie informacji dotyczących dziecka, dzięki czemu nauczyciel ma możliwość lepszego rozeznania jego potrzeb czy też skuteczniejszego reagowania w sytuacjach trudnych. A to także ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie przedszkolaka w nowej grupie.
A POTEM NIE WIADOMO KIEDY MINĄ KOLEJNE MIESIĄCE,
i niepokoje związane z adaptacją do przedszkola ustąpią miejsca innym, przyjemniejszym odczuciom, których ciągle dostarczają rodzicom ich pociechy :)
Szkoła - Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki, beztroski. Rozpoczęliśmy ten dzień mszą świętą, by w cichej modlitwie podziękować za całoroczną pracę. Po zakończeniu nabożeństwa miało miejsce wciągnięcie flagi państwowej na maszt przy pomocy Orląt oraz odśpiewanie hymnu państwowego. W dalszej części uroczystości absolwenci kl. VI wzruszającymi wierszykami, piosenkami oraz pięknymi wiązankami kwiatów podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za sześcioletni trud, cierpliwość, wyrozumiałość i opiekę. Następnie miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie – wpis najlepszych uczniów do Złotej Księgi oraz odebranie nagród najsumienniej pracujących uczniów. Wyróżnieni zostali też uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w zawodach sportowych. Na koniec zostali przedstawieni król i królowa dobrych manier – Amelia Dobosz kl. II, Hubert Jaworski kl. III, którzy zostali wyłonieni w konkursie. Były również podziękowania dla Przyjaciół Szkoły wspierających działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą placówki. Po spotkaniu ogólnym uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, tam też otrzymali świadectwa. Było mnóstwo wzruszeń, podziękowań, kwiatów.
PRZEDSZKOLE - ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2015/2016
Każdy przedszkolak ze zniecierpliwieniem oczekiwał momentu, kiedy po trudzie całorocznej pracy, ale także i dobrej zabawy, będzie mógł udać się na zasłużony wakacyjny wypoczynek. Przygotowania do zaplanowanej na 23 czerwca uroczystości zakończenia roku przedszkolnego były krótkie, ale bardzo intensywne. Pod czujnym okiem nauczycielek, dzieci ćwiczyły piosenki i wierszyki, które miały uświetnić ten jakże uroczysty dzień. Wiersze recytowane z dumą i odwagą w obecności Pana Dyrektora, Księdza oraz Rodziców uświadomiły wszystkim jak szybko, miło i radośnie upłynął ten rok. Śpiewane głośno wesołe piosenki nawiązywały tematycznie do aktualnej pory roku i zbliżających się wakacji, po których najstarsze przedszkolaki udadzą się do szkoły.
Po części artystycznej odbyło uroczyste wręczenie dyplomów oraz upominków dla naszych milusińskich. Nie zabrakło również podziękowań dla Rodziców, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc oraz zaangażowanie na rzecz przedszkola.
Starszakom, którzy rozpoczną nowy etap edukacji, życzymy sukcesów w zgłębianiu wiedzy, a młodszym dzieciom, które w kolejnym roku będą kształtować swoje umiejętności w naszym przedszkolu, mówimy „Do zobaczenia, odpocznijcie, zatęsknijcie, wracajcie...”
Galeria:http://zswolica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=171
PRZEDSZKOLE - PODSUMOWANIE CAŁOROCZNEJ DZIAŁALNOŚCI PRZEDSZKOLNEGO KÓŁKA PLASTYCZNEGO
Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzięki plastyce dziecko nie tylko pobudza i wyraża swoje myśli i emocje, ale również zaspakaja potrzebę ekspresji. Twórczość dziecięca jest czynnością odruchową, instynktowną i podświadomą, dlatego tę wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Jak pokazuje praktyka, kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej. Wychodząc temu naprzeciw w naszym przedszkolu systematycznie przez cały rok, w czwartkowe popołudnia organizowane były dodatkowe zajęcia plastyczne. Tematyka spotkań dobierana była stosownie do pór roku, omawianych tematów, konkursów organizowanych przez różne instytucje oraz zainteresowań dzieci. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem i wielką inwencją tworzyły własne „dzieła sztuki”, próbując swoich możliwości przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych, z użyciem tworzyw nietypowych, odpadowych, masy solnej. Tworząc prace plastyczne, dzieci rozwijały własną wyobraźnię i pomysłowość, stawały się coraz bardziej samodzielne oraz nabywały nowe umiejętności. Efekty swojej twórczości maluchy z dumą prezentowały rodzicom i dziadkom, którzy cieszyli się z odniesionych przez nich sukcesów. Teraz pozostaje tylko wierzyć, że godziny spędzone na naszych zajęciach, nie okażą się zmarnowane, i umiejętności zdobyte podczas ich trwania przydadzą się maluchom w dalszych etapach ich kariery przedszkolnej i szkolnej.
Zapraszamy zainteresowanych do obejrzenia fotorelacji tylko z kilku naszych spotkań, ponieważ folder ze zdjęciami wszystkich naszych prac został przez nieuwagę prowadzącej Przedszkolne Kółko Plastyczne bezpowrotnie usunięty … :(
Ale proszę się tak bardzo nie martwić ponieważ już dziś nieuważna prowadząca pragnie obiecać, że w następnym roku postara się zabezpieczyć i robić wszystkim „zdjęciowym” folderom dodatkowe kopie :D
Bardzo skromna galeria:http://zswolica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=170
Przedszkole- Konkurs muzyczny ,, Jaka to melodia"
16 czerwca nasze przedszkolaki Zuzia Jaworska, Oliwka Świder i Marta Kaźmierczak brały udział w konkursie muzycznym
"Jaka to melodia" zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr. 2 w Sędziszowie Młp. Dziewczynki miały nie łatwe zadanie, musiały odgadnąć po linii melodycznej tytuł piosenki o tematyce wiosennej, rodzinnej i z kategori zabaw przedszkolnych. W drugiej części konkursu miały za zadanie odgadnąć różne odgłosy z otoczenia i instrumenty muzyczne. Cała trójka spisała się na medal i zajęła pierwsze miejsce. Dziewczynki otrzymały zasłużone piękne nagordy oraz dyplomy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Każdy nawet najmniejszy skuces motywuje dzieci do dalszych działań i wzbudza potrzebę nowych kreatywnych poszukiwań a tym samym kształtuje twórczą postawę dziecka.
Galeria:https://zswolica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=169
Wykaz podręczników
Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017:
" Jak nie czytam, jak czytam!"
10 czerwca 2016 roku społeczność naszej szkoły brała udział w biciu rekordu wspólnego czytania w ramach ogólnopolskiej akcji " Jak nie czytam, jak czytam". Skorzystaliśmy ze sprzyjającej pogody - cała impreza odbyła się w plenerze. Uczestnikami tego historycznego wydarzenia byli uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej placówki. Wszyscy z zapałem godnym podziwu obalaliśmy teorię o niechęci do czytania naszego społeczeństwa. Dzisiejszy rekord 110 osób wspólnie czytających zamierzamy pobić 18 czerwca na Rodzinnym Wieczorze Świętojańskim.
SP - Akcja ,,Bezpieczne Wakacje"
W czerwcu nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Bezpieczne Wakacje". Celem tej akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Akcja trwa od 9 maja do 30 września 2016r.
W ramach akcji Bezpieczne Wakacje przeprowadzone zostaną zajęcia (godziny wychowawcze), dzięki którym uczniowie poznają podstawowe numery alarmowe i sposób w jaki powinny przekazać wezwanie służbom ratunkowym. Ponadto poznają zasady bezpiecznego zachowania się nie tylko w czasie wakacji, ale również w drodze do szkoły i do domu.
Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tym roku konkurs Moje Bezpieczne Wakacje 2016 - (Nie)znane atrakcje mojego regionu - promuje bezpieczeństwo poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Zwiedzanie często niedocenianych regionalnych atrakcji turystycznych to alternatywa wobec nudy, która może się przytrafić także w wakacje. Jest to także doskonała okazja na promowanie lokalnych skarbów - atrakcji turystycznych - w skali ogólnopolskiej.
Pracami konkursowymi mogą być w szczególności fotografie obiektów, miejsc, ale także tradycyjnych prac plastycznych odnoszących się do tematu konkursu.
Więcej informacji o konkursie na stronie http://www.bezpiecznewakacje.pl
SP wycieczka kl. IV - VI do Sędziszowa Młp.
W dn. 31.05.2016 r. uczniowie naszej szkoły udali się na krótką wycieczkę po najbliższej okolicy. Pierwszym punktem programu była wizyta w sędziszowskim ratuszu, który mogliśmy obejrzeć dzięki gościnności i życzliwości Sekretarza Gminy Pana Jana Maronia. Poznaliśmy najważniejsze fakty z historii miasta i obejrzeliśmy pięknie odrestaurowane podziemia pod ratuszem. Kolejnym punktem programu było obejrzenie spektaklu w Domu Kultury w Sędziszowie Młp. pt. „Opowieści z Narnii”. Następnie udaliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie poznaliśmy zadania i zasoby placówki.
SP wycieczka kl. IV -VI do Bolestraszyc, Przemyśla i Krasiczyna
Uczniowie z kl. IV-VI 12 maja 2016r. udali się na wycieczkę do Arboretum w Bolestraszycach, Przemyśla i Krasiczyna. W Bolestraszycach można było obejrzeć piękne kolekcje roślin, podziwiać kwitnące różaneczniki, azalie i piwonie drzewiaste. Na terenie ogrodu w wolierze mieszkają również pawie. Bolestraszyckie muzeum przyrodnicze posiada bardzo bogatą kolekcję prezentującą różnorodność przyrodniczą ptaków występujących na terenie Polski. Kolejnym etapem podróży był Przemyśl ze wspaniałym widokiem na Kopcu Tatarskim i podziemiami pod rynkiem, katedrą, Zamkiem Kazimierzowskim i wieżą. Krasiczyn – siedziba rodowa wielu wybitnych postaci z polskiej historii zachwycił wielu uczestników. Wspaniale opowieści przewodnika i atrakcje w lochach z pewnością na długo zostaną w pamięci.
http://zswolica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=166
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie