• PRZEDSZKOLE - POWITANIE JESIENI
          • PRZEDSZKOLE - POWITANIE JESIENI

          • Idzie lasem pani jesień 
            Jarzębinę w koszu niesie 
            Daj korali nam troszeczkę 
            Nawleczemy na niteczkę 

            10 października nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość – a mianowicie Pani Jesień. Tak jak obiecała w liście przysłanym do naszych przedszkolaków 23 września, Pani Jesień w długiej sukni i pięknym kapeluszu na głowie przyszła z koszem wypełnionym darami sprawdzić, czego nasze maluszki dowiedziały się o najbardziej kolorowej porze roku. W trakcie spotkania dzieciaki z zawiązanymi oczami musiały za pomocą swoich rączek sprawdzić, jakie skarby ukryła Jesień w koszu. Nasi milusińscy rozwiązywali jesienne zagadki wykazując się przy tym dużą wiedzą oraz refleksem. Pani Jesień rozmawiała z naszymi przedszkolakami o zmianach, które można zaobserwować o tej porze roku w przyrodzie.  Maluchy wspólnie z zaproszonym gościem śpiewały piosenki, a później tańczyły w kole. Na koniec spotkania dzieciaki wykonywały z suchych liści „Jesiennego stworka" wykazując się przy tym nie lada pomysłowością i inwencją twórczą. Efekty jesiennych prac naszych milusińskich można teraz podziwiać na tablicach w „przedszkolnej galerii”. Żegnając się z Panią Jesienią maluszki podziękowały jej za to cudowne spotkanie i poprosiły, aby za rok także odwiedziła nasze przedszkole. 

        • PRZEDSZKOLE - DZIEŃ PRZEDSZKOALKA
          • PRZEDSZKOLE - DZIEŃ PRZEDSZKOALKA

          •  

            W środę, 20 września, nasze przedszkole zamieniło się w magiczną krainę marzeń dla naszych najmłodszych uczestników. To niezwykłe wydarzenie dostarczyło mnóstwo ekscytujących niespodzianek i niezapomnianych atrakcji. Dzieci zostawiły swoje troski za drzwiami i zanurzyły się w dniu pełnym radości i zabawy.

            Ta wyjątkowa środa była pełna wspólnego świętowania, konkursów i tańców do ulubionych melodii. Radość i śmiech maluchów wypełniały przedszkolne korytarze, tworząc niepowtarzalną atmosferę beztroskiej zabawy.Nie zapomnieliśmy również o magicznym momencie składania życzeń.

            Wszystkim naszym małym podopiecznym życzyliśmy dni pełnych promieni słonecznych i chwil niesamowitej radości w naszym przedszkolu. Chcemy, aby każdy dzień spędzony tutaj był pełen niezapomnianych przygód i pozytywnych doświadczeń.Niech Wasze marzenia spełniają się niczym czar!

            Świętujmy razem magię Dnia Przedszkolaka!

             

        • PRZEDSZKOLE - KROPKOWE SZALEŃSTWO
          • PRZEDSZKOLE - KROPKOWE SZALEŃSTWO

          • 15 września nasze przedszkolaki wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

            Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

            Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

            Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę czy piłkę.

            Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce i braliśmy udział w zabawie z „Twistem” śladem kropek.

          • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH 4 I 5.

          • W ostatnich dniach mieliśmy okazje świętować Dzień Chłopaka - nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września. Z tej okazji dziewczynki klasy 4 przygotowały dla chłopców niewielki poczęstunek i zabawy na godzinie wychowawczej, a w poniedziałek 2 października klasy 4 i 5 wspólnie udały się na wyjazd integracyjny do kina na film „Skarb Mikołajka” i poczęstunek w pizzerii. Fabuła i akcja filmu była płynna i ciekawa, pełna ciepła i humoru. Dorosłym pozwoliła powspominać dawne czasy, a dzieciom pokazała, jak można beztrosko spędzić czas i jak ważna w życiu jest przyjaźń. Wspólne posiłek pozwolił jeszcze bardziej zacieśnić więzy między nami i zbudować pozytywne relacje z rówieśnikami ze swojej klasy i nie tylko. Mamy nadzieję, że to dopiero pierwszy ze wspólnych wyjazdów!

        • DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH W ROKU SZKOLNYM 2023 / 2024
          • DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH W ROKU SZKOLNYM 2023 / 2024

          • Zgodnie z 5.1. Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego, w Szkole Podstawowej nr 4 w Sędziszowie Małopolskim dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 20223/2024 będą:
            - 2 - 3 listopada 2023 r. - czwartek i piątek po Wszystkich Świętych
            - 2 maja 2024 r. - czwartek przed Świętem Uchwalenia Konstytucji  
            - 14 - 16 maja 2024 r. - wtorek, środa, czwartek - egzamin ósmoklasistów
            - 31 maja 2024 r. - piątek po Bożym Ciele
            - 20 czerwca 2024 r. - dzień wolny od zajęć dydaktycznych po konferencji klasyfikacyjnej uczniów.

          • UDZIAŁ W SESJI MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ

          • 26 września br. odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Na sesję zaproszeni zostali także przedstawiciele samorządów uczniowskich ze szkół z terenu Gminy Sędziszów Małopolski, w tym przewodniczący naszej szkoły uczeń klasy 8 Paweł Bieś.

            Młodzi radni wybrali jedną propozycję zadania jakie ma być realizowane w gminie. Przedstawiono także założenia zadania pn. „Młodzi dla natury”. Jednym z elementów spotkania były wykłady o samorządzie gminnym oraz historyczny o ludziach związanych z miastem.

            Następnym elementem była akcja sadzenia drzewek na terenie miasta w dniu 28 września 2023. Projekt realizowano na terenie obiektu rekreacyjnego Skrzynczyna oraz placu zabaw na Osiedlu Młodych. Inicjatywa ta była częścią przedsięwzięcia, do którego Młodzieżowa Rada dołączyła, tj. projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież”. Wspólne działanie młodzieży i samorządów szkolnych, reprezentowanych z ramienia naszej szkoły przez Pawła, przyczyniło się do rozwijania świadomości ekologicznej oraz ulepszania przestrzeni miejskiej.

          • SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI

          • 15 września odbyła się w naszej szkole kolejna akcja „Sprzątanie Świata”, w tym roku jubileuszowa - już 30. W tym roku odbywa się ona pod hasłem "SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI".

            Celem tegorocznej edycji „Sprzątanie świata - Polska 2023”, jest ukazanie wyjątkowości akcji, która łączy ponad pokoleniami i podziałami. Od 30 lat angażują się w nią szkoły z całego kraju, grupy sąsiedzkie, rodziny, a także całe miasta, gminy i powiaty. Dzięki wspólnym aktywnościom sprzątają lasy, parki i łąki z setek tysięcy kilogramów śmieci.

            My też jak roku dołączyliśmy do tej akcji, tym przywracaniem porządku w naszym otoczeniu zajęły się klasy 4, 5 i 6. Klasa 4 posprzątała podwórko szkolne, a 5 i 6 wyruszyły na stadion oraz okolice szkoły. Wspólnie staraliśmy się przywrócić jak największy porządek w naszym najbliższym otoczeniu.

            Oprócz korzyści ekologicznych odnieśliśmy też korzyści społeczne - mogliśmy pobyć wspólnie razem i w wesoły i luźne sposób spędzić razem czas.

            Na zdjęciach efekt naszej wyprawy – jak zwykle życzymy sobie, by co roku był mniejszy!

          • Spotkanie z policjantem - kl. I-III

          • W dniu 21.09.2023r. uczniowie uczestniczyli w pogadance edukacyjnej z policjantem. Miała ona na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym, przypomnienie numerów alarmowych, zwrócono uwagę również na konieczność noszenia elementów odblaskowych oraz sposobów zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Na zakończenie dzieci miały okazję zapoznać się z wyposażeniem samochodu policyjnego.

          • PRZEDSZKOLE - SPOTKANIE Z RODZICAMI

          • Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebrania grupowe, które odbędą się w poniedziałek 25  września o godzinie 16.00.

            Tematem przewodnim będzie organizacja roku szkolnego 2023/2024, a w tym kart pracy, wycieczek oraz spraw bieżących dotyczących poszczególnych grup.

        • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

          • 4 września 2023 r. rozpoczynamy rok szkolny 2023/2024 o godz. 9:00, na sali gimnastycznej szkoły odprawiona zostanie msza św., następnie pierwszoklasiści  złożą ślubowanie i zostaną pasowani na uczniów przez dyrektora. W dalszej kolejności  wychowawcy spotkają się ze swoimi podopiecznymi w klasach.

             

            Szczęśliwego nowego roku szkolnego!

          • PIERWSZOKLASIŚCI NA START.

          •                                Szanowni Rodzice pierwszoklasistów!

             

            Przychodzi nieuchronnie czas, kiedy Wasze pociechy muszą zmierzyć się z pierwszym tak poważnym wyzwaniem w ich życiu, któremu na imię szkoła. Warto pomyśleć o przygotowaniu samego dziecka:

             

            • zadbajcie o to, by dziecko cieszyło się, że idzie do szkoły - szkoła to miejsce mu przyjazne, gdzie uczy się wielu ciekawych rzeczy, poznaje nowych przyjaciół, miło spędza czas
            • pobudzajcie go do opowiadania o wydarzeniach i przeżyciach, często z nim rozmawiajcie, stawiajcie szkołę i nauczycieli w pozytywnym świetle ( w żadnym wypadku nie straszcie dziecka szkołą )
            • zachęcajcie do rysowania, malowania, lepienia z plasteliny, masy solnej – to bardzo dobrze wpływa na sprawność manualną i przygotowuje do nauki pisania ( uwaga ! poprawnego pisania dzieci uczą się w szkole w odpowiednim czasie )
            • grajcie z nim w różne gry, które rozwijają pamięć wzrokową, spostrzegawczość i logiczne myślenie
            • wdrażajcie do systematyczności, obowiązkowości i punktualności  

             

            Pamiętajcie, że dla prawidłowego rozwoju dziecka konieczne są :

             

             

            • ład, spokój i pogodna atmosfera w domu
            • utrzymanie uczuciowego kontaktu z dzieckiem
            • przestrzeganie stałego rozkładu dnia
            • udział dziecka w drobnych pracach domowych
            • możliwość zabawy z rówieśnikami            

             

            Warto przedstawiać szkołę w pozytywnym świetle, by dziecko poczuło, że to bezpieczne i przyjazne miejsce, a nauka to nie przymus tylko odkrywanie świata!

             

             

                          Podręczniki i materiały ćwiczeniowe uczniowie otrzymują w szkole, natomiast podane niżej materiały rodzice zakupują indywidualnie dla swojego dziecka.

             

             

                                                            Wyprawka ucznia klasy I

             

                    W tornistrze :

             

            • zeszyt 16 kartkowy w cienkie linie ( na początek czerwono-niebieskie, gramatura 90 )
            •  zeszyt 16 kartkowy w kratkę (bez marginesu, gramatura 90)
            • 2 ołówki BIC
            • temperówka
            • gumka do mazania
            • kredki ( najlepiej Astra, Tetis  co najmniej 12 kolorów )
            • nożyczki ( małe z zaokrąglonym ostrzem )
            • klej w sztyfcie

             

                Materiały plastyczne, które uczeń zostawia w szkole :

             

            • 2 bloki rysunkowe białe A4
            • 1 blok rysunkowy kolorowy A4
            • 1 blok techniczny biały i jeden kolorowy A4
            • papier kolorowy
            • farby plakatowe 12 kolorowe ( najlepiej Astra )
            • pędzle
            • pojemnik na wodę
            • kredki świecowe Bambino
            • plastelina 12 kolorowa Astra
            • 2 tekturowe teczki na gumkę ( na rysunki i ksero )
            • teczka tekturowa gruba z rączką ( do której należy zapakować zakupione i podpisane materiały )

             

                   Strój sportowy :

             

            • biała koszulka, ciemne spodenki w płóciennym worku, podpisane !

             

            W szkole obowiązuje obuwie zamienne ( przeznaczone również do ćwiczeń ruchowych,  podeszwa powinna być jasna, nie brudząca podłogi).

             

            Wszystkie zeszyty, przybory szkolne, strój i buty muszą być podpisane !!!

             

             Szkoła, wychowawca i nauczyciele z niecierpliwością czekają na przybycie nowych, uśmiechniętych wychowanków.

             

             

            Uroczyste przyjęcie nowych uczniów do grona społeczności szkolnej czyli Pasowanie na ucznia kl. I odbędzie się w dniu rozpoczęcia roku szkolnego  czyli 4 września (poniedziałek).

          • PIERWSZE DNI I TYGODNIE W PRZEDSZKOLU

          • Rodzice odgrywają niebagatelną rolę w przygotowywaniu dziecka do pójścia do przedszkola. Każdemu z nas zależy na tym, by dziecko czuło się w przedszkolu dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Jeśli pozytywnie nastawimy dziecko do nowego etapu w życiu, sami będziemy mieli lepsze samopoczucie, obserwując jak bardzo cieszy się ono na myśl o nowym dniu w przedszkolu, spotkaniu z rówieśnikami i nauczycielami. Dzięki temu nauczymy malucha również samodzielności i damy mu możliwość szerszego poznania świata, niż sami bylibyśmy w stanie zapewnić.

             

            Kupujcie razem z dzieckiem wyprawkę przyszłego przedszkolaka.

            Jeśli dziecko samo wybierze kapcie, kolorowe kredki czy też woreczek na rzeczy, wtedy przychodząc do przedszkola we wrześniu będzie miało coś swojego, co do niego należało wcześniej i będzie mu łatwiej, choć to tylko przedmioty.

             

            Pozwalajcie dziecku oglądać wszystko, co wspólnie kupiliście, tyle razy, ile zechce.

            Oglądanie można zamienić w zabawę; można opowiadać dziecku, do czego te przedmioty będą mu służyły.

             

            Staraj się określać, kiedy przyjdziesz po dziecko w miarę dokładnie: nie mów „przyjdę, kiedy skończę pracę”, ponieważ dziecko nie wie, o której godzinie rodzice ją kończą. Lepiej powiedzieć: „odbiorę cię z przedszkola po obiedzie”. To dla dziecka dobra miara czasu, gdyż wie, kiedy są posiłki.

            Najważniejsze jest to, by DOTRZYMYWAĆ SŁOWA!

             

            Stopniuj czas pobytu dziecka w przedszkolu.

            Na początku niech dziecko spędza w przedszkolu tylko kilka godzin, z czasem – możesz to zmienić, jeśli dziecko będzie się czuło komfortowo.

             

            Nie okazuj negatywnych emocji

            Nie płacz, nie wracaj pod drzwi, gdy słyszysz, że maluch płacze. Takie zachowania są u dziecka rozpoczynającego funkcjonowanie poza środowiskiem rodzinnym zupełnie normalne!  Kiedy zobaczy, że rodzic czuje się niepewniew sytuacji pozostawiania swej pociechy w przedszkolu, będzie miało wrażenie, że dzieje się coś złego, a to spotęguje stres.

             

            Tłumacz dziecku, że reguły obowiązujące w przedszkolu są dobre.

            Dzieci lubią, gdy ich świat jest uporządkowany i ma swoją harmonię. Brak zasad i wymogów ze strony nauczyciela sprawia, że dziecko odczuwa chaos, a to powoduje z kolei brak poczucia stabilności i bezpieczeństwa w nowym miejscu.

             

            Wszystkie wątpliwości lub pytania kieruj do nauczyciela.

            To osoba, która spędza z dzieckiem większość dnia, więc doskonale je zna i jest kompetentna w swoim zawodzie.Na pewno uzyskasz pomoc i osiągniesz porozumienie. Dziecko widząc, że rodzice rozmawiają z nauczycielem, czuje się bezpieczne.

             

            Nie wymuszaj na dziecku,żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało,co wydarzyło się w przedszkolu.

            To powoduje niepotrzebny stres u dziecka. Poczekaj na moment gdy dziecko samo będzie chciało podzielić się swoimi przeżyciami z dnia spędzonego w przedszkolu.

             

            Rozwijajcie czynności samoobsługowe dziecka. Brak tych umiejętności jest często powodem dodatkowego stresu dziecka.

            Pozwólcie samodzielnie myć ręce, korzystać z toalety, ubierać się i rozbierać. Każda z tych umiejętności daje dziecku dużo satysfakcji oraz pewności siebie.

             

            Nie zabieraj dziecka do domu kiedy płacze.

            Bądźcie gotowi na trudne rozstania w pierwszych dniach a nawet tygodniach. Próbujcie czymś dziecko zainteresować, odwrócić uwagę. Nie ulegajcie, bo nauczy się że może płaczem coś wymusić.

             

            Przyprowadzanie do przedszkola.

            Jeśli dziecko podczas pożegnania z mamą płacze, postarajcie się żeby do przedszkola przyprowadzałje tata. Rozstania z tatą bywają łatwiejsze.

             

            Inne poczucie czasu. W początkowym okresie odbierajcie dziecko wcześniej z przedszkola, gdyż ma ono inne poczucie czasu.Okres przebywania poza domem wydaję się bardzo długi.

            Spowodowane jest to innym porządkiem dnia,  zmęczeniem wrażeniami z pobytu w  nowym miejscu, tęsknotą za rodzicami.

             

            Nie przeciągaj pożegnania w szatni. Przedłużanie tej chwili wzmaga w dziecku negatywne uczucia.

            Pomóż dziecku przebrać się w szatni, pocałuj,przytul i odprowadź do sali i wyjdź.Nie okazuj smutku.

             

            Pozytywne nastawienie. Aby dziecko dobrze poczuło się w przedszkolu musi nawiązać się miedzy nim a nauczycielem  więź.

            Będzie to dużo łatwiejsze gdy dziecko będzie wiedziało, że rodzice dobrze mówią i myślą o pani i o przedszkolu. A pani o rodzicach. Obie strony dorosłych powinny obdarzyć się zaufaniem.

             

            Nie składaj dziecku obietnic typu: „Jeśli pójdziesz do przedszkola to coś dostaniesz”.

            Jest to forma przekupywania dziecka a gdy zapomnisz  o obietnicy dziecko przeżywa zawód i rozczarowanie.

             

            Coś domowego w kieszonce to cząstka, namiastka domu.Pozwólcie ją zabrać dziecku do przedszkola.

            Wielu dzieciom łatwiej jest wtedy znieść rozłąkę, gdy ma przy sobie coś od mamy lub od taty. Takie amulety pomagają dziecku przeżyć najtrudniejsze chwile, gdy tęsknota jest największa.

             

            Pamiętajcie !!!

            Żegnajcie i witajcie swoje dzieci zawsze z uśmiechem. Z Waszej twarzy dziecko szybko wyczyta niepokój, dobre i złe emocje.

            Zawsze pozytywnie nastawiajcie swoje dziecko, okazujcie wiarę w jego możliwości.

          • WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

          • ​​​​​

            "MALUSZKI" - dzieci 3, 4, 5 letnie

             

            Ubrania:

            • kapcie zapinane na rzepy lub na gumkę - najlepiej z podeszwą antypoślizgową
            • dwa komplety ubranek na przebranie na wypadek zabrudzenia czy zmoczenia (spodnie, bluzka, majteczki, skarpetki itp.), który należy zostawić w szatni – ubrania należy uzupełniać na bieżąco.
            • worek na pobrudzone ubranko / bieliznę;

            Wszystkie ubrania prosimy podpisać!

             

            Artykuły higieniczne:

            • chusteczki higieniczne wyciągane z pudełka  - 5 op. po 100 szt.
            • paczka chusteczek nawilżanych dla dzieci – 1 opakowanie

             

            Artykuły papiernicze:

            • ryza papieru ksero

             

            "STARSZAKI" - dzieci 5-6 letnie

             

            Ubrania:

            • kapcie zapinane na rzepy lub na gumkę - najlepiej z podeszwą antypoślizgową
            • strój gimnastyczny (biała koszulka +granatowe/czarne spodenki) w woreczku materiałowym
            • odzież zamienną na wypadek zabrudzenia czy zmoczenia (spodnie, bluzka, majteczki, skarpetki), który należy zostawić w szatni – ubrania należy uzupełniać na bieżąco.

            Wszystkie ubrania prosimy podpisać!

             

            Artykuły higieniczne:

            • chusteczki higieniczne wyciągane z pudełka  - 5 op. po 100 szt.

             

            Artykuły papiernicze:

            • ryza papieru ksero

             

            Wprawka Plastyczna

            Prosimy, aby nie kupować wyprawki plastycznej dla dzieci. Zostanie ona zakupiona przez wychowawców grup, identyczna dla każdego dziecka. Koszt wyprawki 50,00 zł od dziecka za pierwszy semestr. Wyżej wymienioną kwotę można wpłacać u wychowawców grup do 10.09.2023r.

             

            Kwestia kart pracy oraz innych pomocy zostanie ustalona z nauczycielkami poszczególnych grup podczas pierwszego spotkania z rodzicami, na które już dziś serdecznie zapraszamy:)

             

        • PRZEDSZKOLE - UROPCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
          • PRZEDSZKOLE - UROPCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

          • 21 czerwca 2023 roku w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego 2022/2023 oraz pożegnania Starszaków. Wszystkie nasze przedszkolaki z wielkim zniecierpliwieniem oczekiwał momentu, kiedy po trudzie całorocznej pracy, dobrej zabawy, podróży po porach roku i żywiołach będą mogły udać się na zasłużony wakacyjny wypoczynek. Przygotowania do uroczystości zakończenia roku były krótkie, acz bardzo intensywne.  Pod czujnym okiem wychowawczyni, w tajemnicy przed maluszkami, starszaki ćwiczyły piosenki i wierszyki, które miały uświetnić ten jakże uroczysty dzień. Wiersze recytowane z dumą i odwagą w obecności Pana Dyrektora, uświadomiły wszystkim jak szybko, miło i radośnie upłynął ten rok. Trzeba przyznać, że starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Śpiewane głośno przez nich (i troszkę przez maluszków) wesołe piosenki nawiązywały tematycznie do aktualnej pory roku i zbliżających się wakacji, po których najstarsze przedszkolaki udadzą się do szkoły.

            Po części artystycznej odbyło uroczyste wręczenie dyplomów oraz upominków dla naszych milusińskich. 

            Na naszej uroczystości nie  zabrakło również podziękowań dla Rodziców, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc oraz zaangażowanie na rzecz przedszkola. Dziękujemy za prezent na rzecz przedszkola, który na pewno zostanie dobrze wykorzystany.

            Szczególnie dziękujemy pani Ewie Siuszko, pani Agnieszce Pogodzie, pani Agnieszce Zabawskiej, pani Paulinie Pięcie, pani Paulinie Drwal, pani Łucji Marć, państwu Anecie i Piotrowi Puszom, oraz pani Zofii Maroń. 

             

            Babcia Lilianki napisała o naszym przedszkolu piękny wiersz, który mamy ogromna przyjemność Państwu zaprezentować:

            Przedszkole to miejsce gdzie, co dzień przychodzimy

            To nasza sala, w której się uczymy i bawimy

            Tutaj piszemy pierwsze literki

            Tutaj poznaliśmy wszystkie cyferki

             

            Pani Teresa do szkoły nas przygotowuje

            Przez cały rok dużo z nami pracuje

            Umiemy już dobrze wycinać, rysować

            I bardzo starannie coś pomalować

             

            W dobra pogodę na spacer idziemy

            I przy okazji przyrodę poznajemy

            W sali trochę ćwiczymy, z Księdzem się modlimy

            A z panią Klarą angielskiego się uczymy 

                                                                                /Zosia Maroń/

             

            Starszakom, którzy rozpoczną nowy etap edukacji, życzymy sukcesów w zgłębianiu wiedzy, a młodszym dzieciom, które w kolejnym roku będą kształtować swoje umiejętności w naszym przedszkolu, mówimy „Do zobaczenia, odpocznijcie, zatęsknijcie, wracajcie...”

             

        • ZAJĘCIA Z ROBOTYKI
          • ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

          • W ramach programu Laboratoria Przszyłości uczniowie naszej szkoły rezalizowali swoje pomysły przy budowaniu robotów. W każdą środę na zajęciach z robotyki uczniowie z 5 i 6 klasy mogli stworzyć swojego robota - mniej lub bardziej zaawansowanego. Jedyne, co ograniczało dzieci, to czas trwania lekcji. Zapraszamy do galerii. #LaboratoriaPrzyszlosci

          • Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia.

          • W dniu 14.06 uczniowie z klas 8, 7 i 6 mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce do Krakowa i Oświęcimia. W Krakowie miła pani przewodnik oprowadziła nas Drogą Królewską, którą dawniej wjeżdżali do swej wawelskiej rezydencji polscy królowie. Dodatkowo mogliśmy obejrzeć zabytkowe dziedzińce i wnętrza Kościoła Mariackiego, które znajdują się na tej trasie. Niestety, w tej części wycieczki zwiedzania nie ułatwiała nam pogoda, bo w Krakowie lało jak z cebra!

            Po zakończeniu spaceru trochę przemoczeni wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do Oświęcimia, by obejrzeć Muzeum Auschwitz, gdzie z kolei powitało nas piękne słońce. KL Auschwitz był największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady. Życie straciło tu ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci. Dodatkowo dzień, w którym my zwiedzaliśmy ekspozycję, był bardzo ważny - 14 czerwca 1940 r. to data uznawana za początek funkcjonowania niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Tego dnia Niemcy deportowali z więzienia w Tarnowie do obozu Auschwitz grupę 728 Polaków. Wśród nich byli żołnierze kampanii wrześniowej, członkowie podziemnych organizacji niepodległościowych, gimnazjaliści i studenci, a także niewielka grupa polskich Żydów. Otrzymali oni numery od 31 do 758. W dniu naszej wizyty przypadała 83 rocznica tego dnia.

            Nasi uczniowie w skupieniu i z zadumą oglądali miejsce kaźni mnóstwa osób, wykazując się dużym szacunkiem w stosunku do miejsca, w którym się znaleźli. Wszyscy pamiętamy słowa: "To ludzie ludziom zgotowali ten los". Oby nigdy więcej się to nie powtórzyło.

            Po zakończeniu zwiedzania, pełni wrażeń, wróciliśmy szczęśliwie do domu. Już czekamy na następna wycieczkę!

             

        • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

          • Rok szkolny 2022/2023 zakończymy mszą św., odprawioną na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Sędziszowie Małopolskim 23 czerwca 2023 r. /piątek/ o godz. 9.00.

             W dalszej kolejności odbędzie się część oficjalna i rozdanie świadectw.

            Serdecznie zapraszamy Rodziców i Uczniów.

          • GRAMY ZMYSŁAMI

          • W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła, reprezentowana przez pierwszą klasę, brała udział w ogólnopolskim programie "Gramy Zmysłami".  Co miesiąc uczniowie wykonywali zadanie, które określał regulamin konkursu. Były to m. in. sensoryczny spacer, sensoryczna ścieżka, smak, węch, slime, sensoryczna matematyka, sensoryczne kodowanie.

             

          • GRA W BULE

          • Dzień Dziecka uczniowie klas VII oraz VIII zagrali w popularną we Francji grę w bule (la pétanque). Wspólnie przygotowaliśmy tor (zwany bulodromem) o wymiarach 15x4 m i rozpoczęliśmy zabawę. Podzieliliśmy się na drużyny, ale grę można rozgrywać w składach jeden gracz przeciwko drugiemu. La pétanque polega na rzucaniu kulami z okręgu w kierunku małej kulki "świnki" (cochonnet). Po wyrzuceniu wszystkich kul gracze podliczają punkty w rozgrywce (1 pkt. za kulę). Zwycięża drużyna, której kule są najbliżej świnki. Partię wygrywa zespół, który jako pierwszy zdobędzie 13 pkt. Uczniowie stwierdzili, że była to dobra zabawa.