• Szkoła Promująca Zdrowie

• GDY SIĘ RANO Z ŁÓŻKA WSTANIE,

NAJWAŻNIEJSZE JEST ŚNIADANIE!

Pod takim hasłem cała społeczność szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji pt. "Śniadanie daje moc". Dzień 30 września 2014r. był w naszej szkole Dniem Śniadania. Rozpoczął się od spożycia śniadania w klasach wspólnie z wychowawcami. Uczniowie przygotowywali swoje posiłki z produktów, które przynieśli ze swoich domów. Wszystkiemu towarzyszyło wiele emocji i chociaż lekcji nie było, to i tak można się było wiele nauczyć. Następnie odbyły się pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Młodsi uczniowie wykonywali prace plastyczne pt. "Moje zdrowe śniadanie", a starsi rozpoznawali różnorodne produkty, które mogą stanowić alternatywę dla słodyczy lub być dodatkiem do zdrowego pierwszego, czy drugiego śniadania. Kolejnym punktem było obejrzenie przez uczniów krótkiego filmu dotyczącego spożywania śniadań. Wiedza zdobyta podczas projekcji została zweryfikowana quizem, w którym nagrodami były owoce oraz medale z napisem "Wiem, co jem!"

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dlatego nie możemy o nim zapominać. Warto zatem przypominać o tym i tym najmniejszym i tym troszkę starszym.

PAMIETAJ! - JEDZ ŚNIADANIE, BO ŚNIADANIE DAJE MOC!

Więcej na temat śniadania: Sniadanie.doc

Galeria: http://zswolica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=16

O TEMATYCE ANTYALKOHOLOWEJ

W ramach promocji zdrowego stylu życia, w październiku w naszej szkole odbył się konkurs o tematyce antyalkoholowej. W tym roku przebiegał pod hasłem: "BEZ ALKOHOLU DA SIĘ ŻYĆ", a sponsorem nagród był Urząd Miejski w Sędziszowie Młp.

Celami konkursu było:

• zachęcenie uczniów do pogłębiania wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych związanych
            z profilaktyką antyalkoholową;
          • promowanie zdrowego trybu życia wśród uczniów i ich rodzin, kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz inspirowanie do harmonijnego rozwoju organizmu;
          • uświadamianie uczniom szkodliwego wpływu alkoholu na zdrowie
            i życie człowieka;
          • uświadamianie odpowiedzialności za własne zdrowie i życie;
          • rozwijanie zainteresowań uczniów oraz prezentacja talentów poprzez zorganizowanie wystawy prac konkursowych.

Zadaniem dzieci z klas I-III było wykonanie dowolną techniką plakatu o tematyce antyalkoholowej i opatrzenie go hasłem. Natomiast uczniowie z klas IV-VI musieli wykonać ulotkę lub broszurę na temat profilaktyki alkoholowej i skutków spożywania alkoholu. Praca powinna zawierać część graficzną, treść oraz hasło.
          W przygotowaniu
          plakatów i ulotek, czy broszur mogli pomagać członkowie rodziny.

Organizacją konkursu w szkole zajął się ks. Piotr Przypek oraz p. Magdalena Zawiślak. Uczniowie, zwłaszcza Ci młodsi, licznie odpowiedzieli na zaproszenie do konkursu. W sumie, w obu kategoriach  zgłoszonych zostało 31 prac.

Komisja Konkursowa w składzie: p. Aldona Lazarowicz, p. Renata Daniel, p. Bożena Pieja wyłoniła zwycięzców:

KATEGORIA I:

miejsce I:    Katarzyna Kaczor (kl. I)

miejsce II:   Jakub Pichla (kl. I)

miejsce III: Jakub Kuras (kl. I)

KATEGORIA II:

miejsce I:    Oliwia Duduś (kl. V)

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia w postaci kredek oraz dyplomy udziału.

Wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do tegorocznego konkursu, dziękujemy,
          a zwycięzcom gorąco gratulujemy!