• Ciekawe publikacje

• "Uczeń u progu klasy IV"

Chociaż czwartoklasiści są już uczniami od kilku lat i dobrze znają swoją szkołę oraz zasady funkcjonowania w niej, IV klasa to trudny moment w ich szkolnej karierze. Artykuł pt. "Uczeń u progu klasy IV" zawiera praktyczne wskazówki dla rodziców, którę mogą pomóc dziecku w odnalezieniu się w nowej sytuacji.

UCZEN_U_PROGU_KLASY_IV(1).doc

"Uzależnienie dzieci i młodzieży od mass-mediów"

Co dzieje się z dzieckiem w świecie cyberprzestrzeni? Jakie korzyści czerpie z dobrodziejstw internetu i jakie zagrożenia na niego czyhają? Czy jest dla niego niezastąpioną szansą rozwoju i edukacji czy źródłem internetoholizmu? Artykuł pt. "Uzależnienie dzieci i młodzieży od mass-mediów" zawiera m.in. kilka prostych zasad wychowawczych zapobiegających uzależnieniu od nowoczesnych mediów u dzieci i młodzieży.

Uzaleznienie_dzieci_i_mlodziezy_od_mass-mediow.doc