• Ciacho dla Mikołaja

• Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy włączyli się i wsparli akcję zbierania środków na protezę dla naszego byłego ucznia Mikołaja Burasia.

W pierwszej transzy przekazaliśmy rodzinie chorego 3 tyś. zł.

Mikołaj Buraś od szóstego roku życia z powodu bólu nie stawał na pięcie lewej stopy. Każdy jej kontakt z ziemią kończył się bólem. Wielokrotne wizyty u lekarzy, nie dawały żadnych rezultatów. Pod koniec czerwca 2018 r. po wykonaniu badania okazało się, że w stopie jest guz. Niestety w trakcie operacji okazało się, że jest to nowotwór złośliwy; mięsak maziówkowy, nowotwór złośliwy tkanek miękkich z przerzutami na pachwinowe węzły chłonne. Po siedmiu tygodniach chemii został ponownie wykonany rezonans. Niestety rak zajął całą kość pięty i część kości śródstopia.
          Nogę trzeba amputować. Operację zaplanowano już na 21 stycznia br., ale rodzina, przyjaciele i znajomi chcą przywrócić 16-letniego Mikołaja Burasia z Sędziszowa Małopolskiego do normalnego życia i sprawności ruchowej. Można to osiągnąć poprzez zakup specjalistycznej protezy, która może kosztować nawet 100 tys. złotych.