• E-szkoła
          • PRZEDSZKOLE - ŚNIADANIE WIELKANOCNE

W kalendarzu jest wiele wesołych świątecznych dni, ale są i takie, które nakłaniają nas do powagi, zadumy, a jednocześnie niosą ze sobą wielką radość i nadzieję. Święta Wielkanocne są jednymi najpiękniejszych świąt chrześcijańskich, mających bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy, a zwieńczeniem ich wszystkich są dzwoniące raniutko w Wielką Niedzielę dzwony, które ogłaszają światu radość, że Chrystus Zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania.

• PRZEDSZKOLE - PIECZEMY BABKĘ WIELKANOCNĄ

Święta Wielkanocne tuż, tuż…, wiedzą o tym nasze przedszkolaki, które, jak co roku samodzielnie pieką babkę wielkanocną. W tym roku w piątkowe przedpołudnie to dziewczynki z obu grup ochoczo wzięły się za przedświąteczne wypieki. I co tu dużo mówić, nasze wspaniałe dziewczynki jak na prawdziwych kuchareczki przystało poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Oczywiście pracę rozpoczęły od sprawdzenia czy mają wszystkie potrzebne składniki, następnie dokładnie zapoznały się z przepisem, by po umyciu rąk i założeniu fartuszków ochoczo zabrać się do świątecznych wypieków. Dziewczynki precyzyjnie odmierzały składniki, starannie przesiewały mąki, ubijały jajka z cukrem oraz wyciskały sok z cytrynowy (tajemny składnik naszej babki). Na koniec, po porządnym wymieszaniu wszystkich składników, ciasto zostało przełożone do wiekowej formy i maluchy dumnie zaniosły go do kuchni by tam poprosić pan

• Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

8 marca od rana w naszej szkole panował odświętny nastrój. W każdej klasie oraz na korytarzu była przygotowana gazetka z okazji Dnia Kobiet, chłopcy od najmłodszych klas zaopatrzeni byli w bukiety kwiatów dla Pań oraz Koleżanek z klas.

Samorząd Uczniowski również przygotowywał się do tej okazji od dłuższego czasu. Tego dnia z samego rana, odświętnie ubrani przedstawiciele Samorządu, mogli obdarować wszystkie Panie pracujące w naszej szkole czekoladowym bukietem oraz złożyć życzenia z okazji ich święta. Oczywiście nie zapomnieliśmy o Panach – którzy obchodzili Dzień Mężczyzny 10 marca i również otrzymali drobny upominek wraz z życzeniami.

Piątek 29.03.2024
      • Ważne telefony

• 800 800 605
        Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”